POSM pismem Braille dla osób niewidomych i słabowidzących

← Powrót do bloga
23 lipca 2021

Zadaniem materiałów reklamowych POSM jest nie tylko sama sprzedaż. Równorzędną funkcją jest informacja i odpowiadanie na potrzeby każdego z Klientów. Dlatego istotne jest, aby dostęp do informacji o produkcie, usłudze czy marce, każdy miał równy i tak samo łatwy. Pismo Braille w POSM to innowacja na nośnikach reklamowych obecnych dotychczas w handlu. Tak samo potrzebna, jak nowe, coraz bardziej ekologiczne materiały do ich produkcji. To dowód na to, że branża nie śpi, a cały czas poszukuję nowych rozwiązań ułatwiających życie wszystkim (bez wyjątków) Klientom sklepów.

Pismo punktowe Braille jako element ekspozycji sklepowych

Nowość na rynku reklamy i innowacja w branży POSM, pismo punktowe informujące Klientów o marce czy produktach. Z powodzeniem wykorzystywane już w turystyce, przy nazwach ulic, zabytków czy pomników. Czemu by zatem nie stosować pisma Braille na szerszą skalę, aby ułatwić osobom słabowidzącym poruszanie się po dzisiejszym świecie. Od momentu wyjścia z domu poprzez zwiedzanie miasta, aż po zakupy w stacjonarnym sklepie. Tym bardziej, że dzisiejsze punkty handlowe są przepełnione produktami i informacją, pośród których łatwo się pogubić.

To znakomity sposób na wyróżnienie się marki na tle licznej konkurencji, która nie wdrożyła tego typu rozwiązań przyjaznych osobom niewidomym i słabowidzącym. To też pewnego rodzaju działanie prospołeczne oraz zachęcenie innych producentów do brania przykładu i wychodzenia naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami. Zawsze warto próbować być pomocnym.

Technologia Braille na materiałach POSM

Pismo punktowe polega na zastosowaniu akrylowych lub stalowych kulek, naśladujących kombinację sześciopunktowego alfabetu Braille. To dość prosty system do wyuczenia przez osoby niewidome czy słabowidzące, nawet przez dzieci. A tak bardzo pomocny i potrzebny tym osobom w ich codziennym życiu.

Technologia Braille na materiałach POSM to wspominane kulki kodujące informację, które z powodzeniem można zastosować, prawie że na każdym nośniku czy materiale. Tworzywa sztuczne (PCV, HIPS..), HPL, dibond, MDF/HDF, drewno i inne, o minimalnej grubości 1,5 mm. W dowolnym miejscu na projekcie nośnika POS czy POP, tak aby pismo Braille wkomponowało się w integralną całość z designem i przeznaczeniem danej ekspozycji sklepowej. Dyskretna informacja, która nie zaburza estetyki standów czy innych, mniejszych materiałów POS, a tak istotna dla osób z ciężkimi wadami wzroku.

Przykład, jak wygląda wspomniane pismo punktowe alfabetem Braille w POSM, przedstawiamy Państwu na załączonej grafice. W przypadku dodatkowych pytań odnośnie możliwości tej technologii prosimy o kontakt >>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PFRON PFRON